Zapraszamy was do niezwykłej podróży – śladami alternatywnej historii Łodzi, historii, która się nie wydarzyła, ale przecież mogła. Oryginalna historia napisana w 2014 roku przez Joannę Ufnalską i zrealizowana w formie słuchowiska przez Stowarzyszenie Topografie była bazą do przeprowadzenia wielkiej, dwutygodniowej łódzkiej gry. Siedem lat później łódzkie duchy znowu wyjdą na ulice miasta, a wy będziecie mogli wziąć udział w nowej edycji gry. 

 

Tuwim, Rubinstein, Reymont – te nazwiska znają i wiążą z Łodzią wszyscy. Ale przecież wybitnych przedstawicieli naszego miasta jest dużo więcej – są wśród nich aktorzy, filmowcy, poeci, naukowcy, politycy i szachiści. Większość z nich nie miała okazji się spotkać aż do teraz. Muszą wrócić do Łodzi i wspólnie stawić czoła Wielkiemu Przeciwnikowi. Kto z kim będzie współpracował, jakie perypetie czekają wielkich łodzian, czy uda się uratować nasze miasto i pamięć o nim? Sprawdźcie sami. 

“Memento” to na wskroś łódzka opowieść o mieście i pamięci. Format słuchowiska pozwala doświadczać historii w wyjątkowy sposób – polecamy założyć słuchawki i pogrążyć się w opowieści, spacerując w jesienne wieczory po łódzkich ulicach wraz z bohaterami – duchami. 

A jeśli chcesz nie tylko konsumować opowieść, ale i samemu stoczyć walkę o pamięć – weź udział w grze. 

Jak grać?

Codziennie, zaczynając od 12 listopada 2021 będziemy publikować dwa odcinki opowieści – na Youtube i w formie podcastu (linki poniżej). Pod niektórymi odcinkami (w opisach) będą zamieszczone zadania dla graczy. 

Zadania będą publikowane w dwóch ścieżkach: 

  • ścieżka łódzka – gdzie poprosimy was o odpowiedzi na pytania/wykonanie zadań związanych z Łodzią i fabułą opowieści
  • ścieżka pamięci – tutaj zachęcimy was do walki o pamięć. Pamięć o ważnych wydarzeniach w waszym życiu, życiu waszej rodziny i grup, do których należycie. Poprosimy was o relację z waszych zmagań z pamięcią, bez konieczności ujawniania zbyt wielu szczegółów. 

Aby wypełniać zadania zarejestrujcie się na stronie: tydzien.zhr.pl/memento i udzielajcie tam odpowiedzi na pytania. 

Słuchaj jako podcast:

Słuchaj na Youtube:

Czy muszę grać?

Nie, nie musisz, możesz po prostu wysłuchać historii, do czego serdecznie zapraszamy. A może jednak przy którymś odcinku wciągniesz się i zagrasz?

Komentowanie zablokowane