Tydzień Patriotyczny to inicjatywa zapoczątkowana przez instruktorów Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręgu Łódzkiego, którzy chcieli pokazać, że świętować może każdy, na różne sposoby ale przede wszystkim wspólnie jako naród cieszyć się z rocznicy odzyskania niepodległości.

Dla mnie Tydzień Patriotyczny to okazja, aby pokazać moim rówieśnikom, że każdy może świętować, cieszyć się i pamiętać o bohaterskich czynach naszych przodków, którzy oddali wszystko dla wolności. Jak co roku chcemy więcej działać niż opowiadać (wyjątkiem jest Wolność, którą trzymasz w rękach), dlatego zapraszamy do udziału w akcjach sprzątania cmentarzy, grze miejskiej, spacerze, pikniku niepodległościowym i wielu innych inicjatywach. 

Szczególnie w trudnym czasie epidemicznym zapraszamy do dbania o nasze małe i duże wspólnoty, do odnajdywania na nowo tego, czym jest dla nas patriotyzm.

Motywem tegorocznego Tygodnia Patriotycznego jest patriotyzm lokalny. Jak mówi przysłowie „Cudze chwalicie, swego nie znacie” , więc za cel postawiliśmy sobie przybliżenie nieco bardziej Łodzi, jej postaci, historii oraz miejsc, aby być dumnym z tego co nasze. Chcemy też pokazać, jak ważne jest znać swoją okolicę jak i historię z podwórka, bo jeśli my o nią nie zadbamy, pójdzie niestety w niepamięć. Pokazać, co każdy może zrobić dla swojej małej ojczyzny i jak aktywnie może dbać o jej tożsamość i historię. 

Nie ma na co czekać, działamy i do zobaczenia  podczas Dwunastego Tygodnia Patriotycznego!

Jakub Deląg

szef sztabu organizacyjnego Tygodnia Patriotycznego

Komentowanie zablokowane