Tydzień Patriotyczny po raz dwunasty!


Tydzień Patriotyczny to inicjatywa zapoczątkowana przez instruktorów Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręgu Łódzkiego, którzy chcieli pokazać, że świętować może każdy, na różne sposoby ale przede wszystkim wspólnie jako naród cieszyć się z rocznicy odzyskania niepodległości.

Dla mnie Tydzień Patriotyczny to okazja, aby pokazać moim rówieśnikom, że każdy może świętować, cieszyć się i pamiętać o bohaterskich czynach naszych przodków, którzy oddali wszystko dla wolności. Jak co roku chcemy więcej działać niż opowiadać (wyjątkiem jest Wolność, którą trzymasz w rękach), dlatego zapraszamy do udziału w akcjach sprzątania cmentarzy, grze miejskiej, spacerze, pikniku niepodległościowym i wielu innych inicjatywach. 

Szczególnie w trudnym czasie epidemicznym zapraszamy do dbania o nasze małe i duże wspólnoty, do odnajdywania na nowo tego, czym jest dla nas patriotyzm.

Motywem tegorocznego Tygodnia Patriotycznego jest patriotyzm lokalny. Jak mówi przysłowie „Cudze chwalicie, swego nie znacie” , więc za cel postawiliśmy sobie przybliżenie nieco bardziej Łodzi, jej postaci, historii oraz miejsc, aby być dumnym z tego co nasze. Chcemy też pokazać, jak ważne jest znać swoją okolicę jak i historię z podwórka, bo jeśli my o nią nie zadbamy, pójdzie niestety w niepamięć. Pokazać, co każdy może zrobić dla swojej małej ojczyzny i jak aktywnie może dbać o jej tożsamość i historię. 

Nie ma na co czekać, działamy i do zobaczenia  podczas Dwunastego Tygodnia Patriotycznego!

Jakub Deląg

szef sztabu organizacyjnego Tygodnia Patriotycznego

Komentowanie zablokowane