Relacje z wydarzeń: VIII Muzyczne Drogi do Niepodległości

Tagi:

Categories: Relacje,Łódź

Przez ostatnie lata spotykaliśmy się 10 listopada o godzinie 15:00, by wspólnie wyśpiewać Muzyczne Drogi do Niepodległości. Tym razem jednak miejscem wydarzenia nie był Łódzki Dom Kultury, ale Sala Kameralna Teatru Wielkiego.

Wolna od pracy dla większości osób sobota oraz chęć świętowania wyjątkowej, setnej rocznicy odzyskania niepodległości przyczyniły się do tego, że sala wypełniła się całkowicie, a niejedna osoba musiała dzielić śpiewnik z sąsiadem z miejsca obok.

Wyborem pieśni, przygotowaniem śpiewnika i konferansjerką tradycyjnie zajmował się – ubrany w mundur legionisty – pan Stanisław Świerkowski, któremu na scenie towarzyszył i wydarzenie współprowadził pan Dariusz Nowiński – w umundurowaniu Towarzystwa Strzeleckiego, do którego należy.

Muzyczne Drogi do Niepodległości rozpoczęliśmy oczywiście od odśpiewania całego hymnu państwowego – „Mazurka Dąbrowskiego”, przez pierwsze pieśni poprowadził nas Chór nauczycielski w Łodzi, później zaproszeni artyści. Uczestnicy chętnie włączali się w wykonywane pieśni, współtworząc jak zawsze wspaniałą atmosferę.

W foyer można było obejrzeć wystawę rysunków pana Stanisława Świerkowskiego. Starzy bywalcy Niepodległościowych Dróg do Niepodległości wśród prac mogli odnaleźć obrazy znane z okładek śpiewników wykorzystywanych na poprzednich edycjach tego wydarzenia.

 

Album zdjęć z VIII Muzycznych Dróg do Niepodległości
Poprzednie edycje wydarzenia i zapowiedź tegorocznego