[Łódź] Dni pełne wyzwań, gier, uśmiechu i historii w tle


Ostatnie dni upłynęły nam bardzo szybko, gdyż działo się naprawdę dużo!

W sobotnie przedpołudnie na strzelnicy przy ul. Konstytucyjnej młodzież mogła sprawdzić swoją celność podczas trójboju strzeleckiego. To wydarzenie ma już swoją kilkuletnią tradycję, a zainteresowanie nim nie maleje, co bardzo nas cieszy!

 

V Rozgrywki Planszowe „Historia na Planszy” były naszą propozycją na sobotnią porę poobiednią i wieczorną. W tym roku przygotowaliśmy małą kawiarenkę z pysznymi ciastami, aby jeszcze milej spędzić wspólnie czas. Pierwsi chętni do planszówkowych zmagań tak nie mogli się ich doczekać, że przyszli nawet przed czasem 🙂 Aż do 20:00 za pomocą pionków, kostek, kart i innych rekwizytów przemierzaliśmy sławne bitwy, sklepowe kolejki, ulice Bałut i nowe autostrady. I zawsze jest ten niedosyt, że zagrałoby się jeszcze…

 


Wiecie, że zanim powstało coś, co od ośmiu lat nazywane jest „Tygodniem Patriotycznym”, to wcześniej organizowaliśmy gry miejskie z okazji Święta Niepodległości? Od nich wszystko się zaczęło! Kilkuset uczestników każdego roku nas bardzo motywuje! W tej edycji pogoda nam bardzo sprzyjała i od razu weselej rozwiązywało się wszystkie napotkane (i nieraz z trudem odszukiwane) zagadki i zadania. Przenieśliśmy się do czasów okupacji, aby skupić się na haśle Szarych Szeregów: „Dziś – Jutro – Pojutrze”. Otrzymane mapy Litzmannstadt były dodatkowym wyzwaniem – jednak i to nie stanowiło problemu dla naszych graczy! Trzeba przyznać – uczestnicy wykazywali się niezwykłą pomysłowością, wcielając się w role ich rówieśników z epoki.

Grę kończyła tegoroczna nowość – rekonstrukcja wojennych zdarzeń z efektami pirotechnicznymi.

W poniedziałek zostaliśmy zaproszeni na pokaz filmu „Zaufany Piłsudskiego” o Henryku Józewskim. Dzięki seansowi i spotkaniu z reżyserem mogliśmy dowiedzieć się nieco więcej o pierwszym łódzkim wojewodzie.


Przed nami kolejne patriotyczne wydarzenia! Bądźcie z nami!

Komentowanie zablokowane