Relacje z wydarzeń: VI Rozgrywki Planszowe „Historia na Planszy”


Uczestnicy Tygodnia Patriotycznego nieraz już udowodnili, że lubią planszówki. Niestraszne nam pionki, kostki, karty, zawiłe instrukcje rozgrywek z historią w tle. Podczas naszych corocznych spotkań odkrywaliśmy nowe gry i te, które bawiły nas po raz n-ty.

W tym roku skupiliśmy się na naszych najmłodszych uczestnikach i przygotowaliśmy „Historię na Planszy” dla zuchów. Okazało się to strzałem w dziesiątkę – frekwencja gromad była niezwykle wysoka! 3 listopada w Centrum Animacji i Rewitalizacji RONDO zajęty był każdy skrawek stołów, podłóg i każdej przestrzeni, na której mogła zmieścić się plansza i zaangażowani w nią gracze. Dla dzieci był to także okazja do poznania się nawzajem – część rozgrywek toczyła się w mieszanych zespołach.

Niespodzianką była specjalnie na ten dzień przygotowana gra „303” w wersji „maxi” o wymiarach 2 x 3,6 m. Już samo sterowanie ruchami graczy było wyzwaniem! Ale dzięki temu mogliśmy na chwilę poczuć się jak stratedzy decydujący o losach Bitwy o Anglię.

Atrakcją był także kącik czytelniczy – m.in. z książkami (w tym komiksami) historycznymi dla dzieci, którym tradycyjnie zajął się nasz najmłodszy wolontariusz – Michał (wraz ze swoją Mamą). Zainteresowaniem cieszyły się także przyniesione figurki żołnierzy – chyba ponadczasowa zabawka!

Zachęcamy do obejrzenia galerii ze zdjęciami z wydarzenia, a także do zapoznania się z wpisami na Facebooku, jakie zamieścili uczestnicy Rozgrywek na Planszy.

Komentowanie zablokowane