Relacje z wydarzeń: Niepodległościowy Bal na Sto Par


Był 9 listopada, zbliżała się godzina 20:00, miejsce powoli zaczynało się zapełniać. U progu drzwi stał przewodniczący Okręgu witając każdego gościa z osobna. Kilka minut po 20:00 zebrali się już wszyscy, ponad 150 osób – instruktorów, drużynowych, przyjaciół oraz współorganizatorów Tygodnia Patriotycznego.

Nastąpiło oficjalne przywitanie, przewodniczący Okręgu wszystkim podziękował za służbę i podkreślił, że ten bal jest swojego rodzaju podziękowaniem za nasz trud. Wspomniał o tym, że nie jesteśmy przyzwyczajeni do świateł jupiterów i błysku fleszy, ale prosił, żebyśmy tak się tego wieczora poczuli. Bawmy się i świętujmy niepodległość! Tymi słowami zakończył przemówienie. Została wyświetlona również krótka prezentacja pokazująca działania okręgu w okresie ostatniego roku. Następnie rozpoczęła się uczta.

Kolejnym punktem programu był niesamowity kameralny koncert. Wspaniałe utwory stworzone przez polskich kompozytorów, m.in. Fryderyka Chopina, zostały zaprezentowane przez niesamowitych artystów – skrzypaczkę Ludwikę Maję Tomaszewską – Klimek, pianistę Łukasza Kwiatkowskiego, oraz naszą instruktorkę, solistkę Małgorzatę Syrek. Można było usłyszeć takie utwory jak Etiuda Rewolucyjna, Życzenie, Mazurek, Polonez i kilka innych. Widowisko było naprawdę emocjonujące, utwory były zarówno takie, podczas których mogła pojawić się łza w oku, ale również lekkie i radosne.

Po koncercie przyszedł czas na tańce i rozmowy w kuluarach. Rozpoczęliśmy oczywiście klasycznym polonezem. Zabawa trwała prawie do białego rana!

Relacjonował Grzegorz Bielawski, tekst za: zhr.pl

Komentowanie zablokowane