Koncert zespołu Forteca

  • 15:30
  • Łódź, Zespół Szkół Salezjańskich, ul. Wodna 34 (wejście od ul. Nawrot)

Relacja z wydarzenia


27 października 2018 roku o godz. 15:30 na Auli Zespołu Szkół Salezjańskich na Wodnej dla Tygodnia Patriotycznego 2018 zagra Zespół FORTECA.

FORTECA, to zespół z ciekawym pomysłem na muzykę. Rockowo – metalowe brzmienie z dynamicznymi rytmami i melodyjnymi solówkami wprost idealnie wpasowało się w docelowy przekaz. A nie jest on banalny. Początkowo grupa czerpała teksty z bogatej twórczości poetów tworzących w okresie II wojny światowej, tj.: K.K. Baczyński, W. Broniewski, czy F. Konarskiego, od kilku lat tworzą własne teksty. Historia okresu okupacji jest jedynym motywem ich twórczości.

“Nie chcemy, aby patriotyzm był pojmowany jedynie jako martyrologia, czy gra polityczna. Jesteśmy patriotami i chcemy poprzez swoją twórczość pokazać, jakie wydarzenia i ich bohaterowie doprowadziły do miejsca, w którym się teraz znajdujemy. Mamy nadzieję, że nasze utwory przybliżą Wam te losy. Patrzymy wstecz, ale także w przyszłość. To od nas, młodych ludzi zależy przyszłość naszej Ojczyzny. Dlatego: Nie pozwólmy Zapomnieć Nie pozwólmy Przekłamać Nie pozwólmy Powtórzyć”

(za: strona Zespołu)


Wejście na koncert tylko za okazaniem wejściówek.

Wejściówki na koncert otrzymają wszyscy uczestnicy Gry Miejskiej.

Zachęcamy do śledzenia aktualności na naszej stronie oraz na fanpagu – wejściówki będzie można również zdobyć w planowanych konkursach.

Tegoroczny koncert będzie kolejnym, na którym Forteca zagra w ramach Tygodnia Patriotycznego. Pamiętacie koncert w 2013 i 2014 roku? Zachęcamy do chwili wspomnień – TUTAJ znajdziecie zdjęcia z tamtych wydarzeń. Ileż to razy zastanawialiśmy się później wspólnie z uczestnikami Tygodnia Patriotycznego „Kto dziś upomni się o pamięć?„…