O organizatorach

III Szczep Harcerski „Słowianie” ZHR im. Zawiszy Czarnego działa w Świnoujściu przy dwóch szkołach – Szkole Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP oraz Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Olimpijczyków Polskich.
Działamy od 1964 roku. Jako szczep należymy do Okręgu Północno-zachodniego ZHR.
Jako drużyny do Świnoujskiego Związku Drużyn Harcerzy „Castellum”, Świnoujskiego Związku Drużyn Harcerek „Flos” oraz Szczecińskiego Hufca Harcerek „Wrzos”.

www.slowianie.com.pl

Harmonogram wydarzeń

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

4 – 7.11 – spotkania z historią – lekcje patriotyczne dla dzieci klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 1 i przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 3

8 – 11.11 – Akcja „Niezłomny jest w Tobie” i kwesta na ekshumacje i identyfikacje genetyczną ofiar komunizmu. Akcja przeprowadza wspólnie z Fundacją Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”. Celem akcji, prowadzonej we współpracy z Polską Bazą Genetyczną Ofiar Totalitaryzmów, jest poinformowanie potomków ofiar komunistycznych zbrodni o możliwości i sposobie przekazania swojego porównawczego materiału genetycznego w celu identyfikacji ekshumowanych ofiar. „Niezłomny jest w Tobie” to również apel o przekazywanie przez uczestników tamtych wydarzeń informacji o miejscach pochówku, akcjach zbrojnych czy postaciach związanych z antykomunistycznym podziemiem niepodległościowym okresu wojennego i powojennego.

10.11 – wydanie specjalnej jednodniówki III Szczepu Harcerskiego „Słowianie” ZHR „Szczepówka” z okazji Narodowego Święta Niepodległości dla harcerzy i mieszkańców – dostępność u harcerzy bądź rozdawana na ulicach albo poprzez zgłoszenie na stronie wydarzenia.

10 – 11.11 – Mamy Niepodległą – akcja polega na bezpłatnym wysyłaniu przez mieszkańców miasta okolicznościowych życzeń do bliskich i znajomych z okazji 11 listopada. Specjalnie zaprojektowane kartki, w tym roku m.in. przez Henryka Jerzego Chmielewskiego czyli Papcia Chmiela, będzie można pobrać od harcerzy lub poprzez zgłoszenie na stronie wydarzenia. Projekt ten jest realizowany wspólnie z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

11.11 – udział w obchodach miejskich