Zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku!

Zbliża się 11 listopada, a z nim kolejna rocznica odzyskania niepodległości. Dzień, w którym nie możemy zapomnieć , że jesteśmy Polakami. Dzień Niepodległości chcemy uczynić świętem radosnym, które można spędzić w atrakcyjny i aktywny sposób. Z pewnością pamiętacie projekt „Wolne Miasto”. Nazwa oznacza chęć uwolnienia naszego małego miasteczka od sztampowych form przeżywania Święta Niepodległości i wolności do atrakcyjnego przekazu treści i wartości związanych z patriotyzmem. Widząc zeszłoroczny sukces przedsięwzięcia, chcielibyśmy je kontynuować również w tym roku.

PROGRAM OBCHODÓW

NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W OSTRZESZOWIE 2014 R.

„WOLNE MIASTO”

NIEDZIELA  9.11.2014 r.

1. Koncert Patriotycznyw wykonaniu zespołów miniJOY oraz JOY (koncertowi będzie towarzyszyć prezentacja multimedialna)

1600 sala widowiskowa Ostrzeszowskiego Centrum Kultury /organizator – Ostrzeszowskie Centrum Kultury/

WTOREK  11.11.2014 r.

1. Zawody wędkarskie o „PUCHAR JESIENI” pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów

845   1215,  Zbiornik „Kobyla Góra”  /organizator – Klub Wędkarski Browning Ostrzeszów/.

—————————————————————————————————————————

1. Gra miejska „Rodzinny Interes”

1500 dziedziniec „Baszty” /organizator – Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej/

—————————————————————————————————————————

1. Koncert Cztery Pory Roku z okazji Narodowego Święta Niepodległości w wykonaniu zespołu smyczkowego “Four Strings”

1630 sala widowiskowa Ostrzeszowskiego Centrum Kultury /organizator – Ostrzeszowskie Centrum Kultury/

—————————————————————————————————————————

• Po zakończeniu organizowanych zamierzeń (gry miejskiej, koncertu) – udanie się ich uczestników na Rynek, celem uczestnictwa w apelu okolicznościowym
  • Ustawienie się pocztów sztandarowych, orkiestry, harcerzy na Rynku – ok. godz. 1800

1. Apel okolicznościowy – ok. godz. 1810 – 1815 Rynek /organizator – Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, MiG Ostrzeszów/
  • Formowanie się kolumny marszowej na Rynku (poczty, orkiestra, harcerze, władze i goście, uczestnicy) – czoło kolumny ustawia się na wysokości ul. Okrężnej

—————————————————————————————————————————

1. Przemarsz kolumny z pochodniami przy akompaniamencie orkiestry ul: Kolbego, Sienkiewicza, Kaliską, Zamkową do kościoła pw. Chrystusa Króla /koordynator przemarszu – OSP/. Początek przemarszu – ok. godz. 1835. Zatrzymanie się kolumny przy Pomniku Harcerskim celem złożenia wiązanek kwiatów przez harcerzy i kontynuacja przemarszu.

1. Msza św. w intencji Ojczyzny, 1900 kościół pw. Chrystusa Króla

***************************************************************************

Wariant obchodów w przypadku bardzo złych warunków atmosferycznych:

• Apel odbędzie się w kinoteatrze /bez pocztów sztandarowych i orkiestry/. Jego najważniejszym punktem to: ogłoszenie wyników gry miejskiej, poinformowanie uczestników o dalszych punktach uroczystości, tj. o składaniu kwiatów i uroczystej Mszy św.
  • Przemarsz nie odbędzie się, a uczestnicy uroczystości przejdą bezpośrednio do kościoła. Delegacje złożą kwiaty przed tablicami na Ratuszu oraz przy Pomniku Harcerskim we własnym zakresie
  • Poczty sztandarowe zbierają się przed kościołem ok. godz. 1845, o tej samej godzinie orkiestra zajmuje miejsce na balkonie kościoła. Poczty i orkiestra mogą wcześniej skorzystać z salek OCK
  • Imprezy odbywające się w plenerze mogą zostać odwołane (informacje na stronie internetowej pod adresem:wolnemiasto.zhr.pl)