Charakterystyka „Tygodnia Patriotycznego” w Świebodzinie

Impreza ma na celu zaszczepienie wśród młodzieży i społeczeństwa patriotycznego ducha, oraz pamięci o wydarzeniach, które przyniosły nam niepodległa Polskę. Z tego właśnie powodu Świebodzińskie drużyny ZHR organizują w Świebodzinie „Tydzień Patriotyczny” To siedmiodniowe wydarzenie ma na celu nie tylko przybliżenie historii Polski, ale przede wszystkim propagowanie Ideałów Patriotycznych. Chcemy aktywizować mieszkańców Świebodzina, poprzez podanie im patriotyzmu w odmiennej, radosnej i dynamicznej formie. Mamy nadzieję, że uda się przekonać społeczeństwo, że święta narodowe można przeżywać nie tylko z domu i perspektywy telewizji.

Marek Wojdan – 504978665

Zapraszamy na nasz funpage na Facebooku!

Kalendarium wydarzeń

We współpracy z harcerzami mieszkańcy, zarówno Ci najmłodsi, jak i Ci najstarsi, będą mogli każdego z tych siedmiu dni, aktywnie uczestniczyć w następujących wydarzeniach:

Wydarzenie, jakim będzie „Tydzień Patriotyczny” w Świebodzinie na pewno zapewni podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obronności kraju, obywatelskiej i kulturowej przy okazji świąt narodowych.

Mieszkamy w małym mieście w którym patriotyzm i tragiczna historia naszego Narodu nie jest zbyt popularna chcemy to zmienić w hołdzie tym którzy dla kraju poświęcili swoje życie.

Obchodźmy radośnie to jedno z najważniejszych Świąt Narodowych!

Patronat: Wojewoda Lubuski, Lubuski Kurator Oświaty, Starosta Świebodziński, WBK

Partnerzy: Starostwo Powiatowe w Świebodzinie, Liceum Ogólnokształcące, Powiatowy Zespół Szkół Technicznych i Zawodowych, Gimnazjum nr 1. Świebodziński Dom Kultury, HTŚ, Gazeta Lubuska.

Miejsce Wykładów: Liceum Ogólnokształcące (aula)

Miejsce Wystawy i wieczorków: „Galeria Inspiracje” ŚDK

Sztab:

1. Hm. Marek Wojdan Komendant (ZHR)

2. Dyrektor LO mgr. D. Wentland: Gospodarz ( LO )

3. phm. Alicja Jóźwicka: z- ca Komendanta, debata ( ZHR)

4. mgr. S. Wierzbicki z-ca Komendanta spr. organizacyjne, konkurs historyczny. ( Gimnazjum nr 1)

5. Michał Hołowko odpowiedzialny za służby i harcerzy. ( ZHR)

6. mgr. W. Kondrakiewicz: Dzień Kresowy ( ŚZK )

7. mgr. E. Fabiańska: Wieczorki historyczne ( PZSTiZ)

8. mgr. K. Kowerko: Wystawa ( PZSTiZ)

9. A. Bartoszewicz: Logistyka kontakt z Starostwem ( Starostwo Powiatowe)