Głowno w tym roku przyłącza się do Tygodnia Patriotycznego.

10 listopada w godz. 11.00 – 16.00 odbędzie się gra miejska „Drogi do niepodległości”. Start i zakończenie na Placu Wolności. Zgłoszenia patroli (4-7 osób) w grze miejskiej i ewentualne pytania można kierować na adres: drogidoniepodleglosci@gmail.com

O godz. 17.00 w kościele św. Maksymiliana rozpocznie się Wieczór Poezji i Pieśni Patriotycznej.

11 listopada harcerze ZHR uczestniczyć będą w miejsko – powiatowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Kilka dni wcześniej harcerze rozniosą mieszkańcom ulicy J.Popiełuszki broszurki o patronie ulicy otrzymane z IPN.

W organizacji Tygodnia głowieński ZHR współpracuje m.in. z Młodzieżową Radą Miejską w Głownie i Zabrzeźniańskim Stowarzyszeniem św. Jana Bosko.

707W czwartek 8 listopada głowieńscy harcerze ZHR dostarczyli mieszkańcom ul. Popiełuszki broszurki o patronie ich ulicy, przygotowane przez IPN.

W grze „Drogi do Niepodległości” wzięło udział 13 patroli (68 osób), co przerosło nasze oczekiwania, natomiast w wieczorze patriotycznym około 150 osób!

11 listopada harcerze uczestniczyli w miejsko-powiatowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Głownie. Podczas Marszu Niepodległości – który był częścią tych obchodów – przyboczny 1 GDH wyw. Emil Banucha wcielił się w rolę Marszałka Józefa Piłsudskiego (relacja ze zdjęciami na stronie miasta: www.glowno.pl)