Spacer po Starym Cmentarzu

  • 10:00
  • Łódź, ul. Ogrodowa - Stary Cmentarz

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Spacer po Starym Cmentarzu w Łodzi to jedno z corocznie organizowanych wydarzeń Tygodnia Patriotycznego. W każdej edycji staramy się poznać kolejne sylwetki Bohaterów i miejsca ich spoczynku. W tym roku będą to ludzie kultury, nauki i sztuki, którzy walczyli o niepodległość.

Chcemy podczas tego symbolicznego spaceru przypomnieć łodzianom sylwetki zasłużonych dla ojczyzny postaci i pokazać, gdzie znajdują się ich mogiły – być może dzięki temu więcej osób zainteresuje się ich biografiami i będzie odwiedzać ich groby?

Nie chcemy, aby ich poświęcenie i ofiara zostały zapomniane – mówi Dariusz Nowiński ze Związku Strzeleckiego i Społecznego Komitetu Pamięci Józefa Piłsudskiego.

Zbiórka przy wejściu na katolicką część cmentarza o godz. 10:00.


Stary Cmentarz w Łodzi na YouTube

Na naszym kanale YouTube znajduje się lista odtwarzania, w której gromadzimy filmiki przybliżające niektóre groby, które odwiedziliśmy podczas poprzednich edycji Tygodnia Patriotycznego:


Relacja z 2016 roku


Relacja z 2015 roku


 

Relacja z 2014 roku

W 2014 roku odwiedzimy mogiły osób związanych z Legionami oraz uczestników Powstania Warszawskiego. Mieliśmy zaszczyt wysłuchać wspomnień i informacji zgromadzonych przez Rodziny pochowanych Bohaterów.


Relacja z 2013 roku

W 2013 roku odwiedziliśmy groby m.in. powstańców styczniowych: