Rozpoczęcie promocji akcji „Chwała Bohaterom”

• Cały świat

Chwała Bohaterom

„Chwała Bohaterom” to akcja, która nie ma ograniczeń wiekowych. Zachęcamy do udziału całe rodziny, dorosłych, jak i dzieci, a w szczególności harcerki i harcerzy, wędrowników i wędrowniczki. Niech każdy z nas będzie bohaterem i zadba o pamięć osób które zasłużyły się dla naszego kraju! Celem naszej akcji jest uczczenie polskich Bohaterów.

Ideą „Chwały Bohaterom” jest pokazanie, jak wielu ludzi spoczywających na cmentarzach, za życia przyczyniło się do tego, żeby pozostawić po sobie odrobinę lepszy świat.

Akcja jest bardzo prosta: wymaga kupienia znicza, wydrukowania i naklejenia na niego kartki oraz zapalenia na wyszukanym wcześniej grobie Bohatera, nie można zapomnieć także o modlitwie za odnalezioną osobę.

10 kroków do Chwały!

1. Zastanów się czy wśród bliskich i znajomych byli bohaterowie
  2. Pomyśl w jakich miejscach będziesz, jakie groby bohaterów możesz spotkać, albo gdzie możesz się wybrać
  3. Wydrukuj etykietę akcji – możesz pobrać ją pod tym linkiem:
  4. Jeśli włączasz się w akcję razem ze swoją organizacją lub drużyną harcerską w odpowiednim miejscu podaj Waszą nazwę.
  5. Wydrukuj odpowiednią ilość etykiet
  6. Zabezpiecz je taśmą klejącą lub w inny znany Ci sposób.
  7. Naklej na znicz
  8. Odszukaj Bohatera, postaw znicz, pomódl się w jego intencji i zrób zdjęcie
  9. Wstaw zdjęcie za pomocą formularza
  10. Zaproś rodzinę i znajomych do włączenia się w akcję. Odwiedzaj www.chwalabohaterom.zhr.pl