Piknik patriotyczny i śpiewanki w Manufakturze

• Manufaktura, Drewnowska 58, Łódź, Polska

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Zobacz zdjęcia z wydarzenia

Pojazdy wojskowe, wystawy i ekspozycje, inscenizacje i występy na scenie. Tak w skrócie wygląda program III Pikniku Niepodległościowego. Na zaproszenie Jolanty Chełmińskiej, wojewody łódzkiego, 11 listopada w Manufakturze zagoszczą grupy rekonstrukcyjne, żołnierze, strażacy, strażnicy miejscy i policjanci. Na rynku powstanie też patriotyczny mural, by uczcić Święto Niepodległości.

Program III Pikniku Niepodległościowego w Manufakturze

13:00 – rozpoczęcie

• od 12:45 – Wystąpienie p. Jana Kruka
  • 13:00 – Wjazd Marszałka Józefa Piłsudskiego w asyście oddziału konnego Straży Miejskiej na rynek w Manufakturze
    przed wejściem na scenę – przegląd wojska przez Marszałka Piłsudskiego
  • Wystąpienie Marszałka Józefa Piłsudskiego i przyjęcie Ognia Niepodległości niesionego przez harcerzy
  • Wystąpienie Jolanty Chełmińskiej, wojewody łódzkiego
  • Wystąpienie Witolda Stępnia, marszałka województwa łódzkiego
  • Wystąpienie Hanny Zdanowskiej, Prezydent Miasta Łodzi
  • Wręczenie przez Jolantę Chełmińską, wojewodę łódzkiego pucharów i dyplomów Mistrzostw Służb Mundurowych w strzelaniu o Puchar Wojewody Łódzkiego z okazji Święta Niepodległości Oddział konny Straży Miejskiej zostanie na rynku do 14:00

13:30-17:30 – pokazy na rynku i występy na scenie
(zapowiedź na scenie lub narracja podczas każdego z pokazów)

• 13:30 – 13:50 Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny
    − Pokaz eskorty przy konwojowaniu więźnia (20 min)
  • 13:50 – 14:10 Grupa Rekonstrukcji Historycznych z Radomia
    − Pokaz szermierki na bagnety (20 min)
  • 14:10 – 14:15 Stowarzyszenie Jednostka Strzelecka 4008 Łódź
    − Odczytanie rozkazu organizacyjnego (5 min)
    − Pokaz ewakuacji rannego (7 min)
  • 14:15 – 14:45 Fundacja Strzelecka i Związek Strzelecki Rzeczypospolitej
    − Pokaz dynamiczny (30 min)
  • 14:45 – 16:00 występy młodzieży szkolnej
  • 16:00 – 17:30 – Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
    − Śpiewanki patriotyczne z udziałem mieszkańców woj. łódzkiego; harcerze będą rozdawać śpiewniki

13:00-17:00 – ekspozycje i prezentacje

Szczegółowy opis i plan Pikniku

Śpiewanki patriotyczne

Śpiewanki łódzkie to zaproszenie do wspólnego muzykowania, nucenia, podśpiewywania i wyśpiewania piosenek, które stały się dla nas tożsame z patriotyzmem, wspomnieniem, historią. Są melancholijne i poważne, ale też skoczne i pogodne, jakby samym swym rytmem chciały przekazać kolejnym pokoleniom, że świętowanie ważnych rocznic, to nie tylko okazja do zadumy, ale i radości. Zapraszamy wszystkich – młodych i starszych – którym w duszy grają marsze i ballady, piosenki legionowe i podziemne. Spotkajcie się z nami 11 listopada na rynku Manufaktury i zaśpiewajcie najpiękniejsze piosenki i pieśni patriotyczne.

S1300016a

W 2012 roku spotkaliśmy się po raz pierwszy na wspólnym piknikowym śpiewaniu, które spotkało się z niezwykle ciepłym odzewem ze strony łodzian. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie nas jeszcze więcej 🙂

Z A P R A S Z A M Y !