Piknik Niepodległościowy w Manufakturze (w tym: VII Śpiewanki Łódzkie i Skry Niepodległości)

• Łódź, ul. Drewnowska 58, Manufaktura

Relacja z wydarzenia

Obraz może zawierać: 1 osoba

Pojazdy wojskowe, wystawy i ekspozycje, inscenizacje i występy na scenie. Tak w skrócie wygląda co roku Piknik Niepodległościowy. 11 listopada w Manufakturze zagoszczą harcerze, reprezentacje związków strzeleckich, grupy rekonstrukcyjne, strażacy, strażnicy miejscy i policjanci. W trakcie pikniku odbędą się nasze tradycyjne Śpiewanki Łódzkie. Po raz drugi zapłoną też Skry Niepodległości.

VII Śpiewanki Łódzkie

VII Śpiewanki Łódzkie to zaproszenie do wspólnego muzykowania, nucenia, podśpiewywania i wyśpiewania piosenek, które stały się dla nas tożsame z patriotyzmem, wspomnieniem, historią. Są melancholijne i poważne, ale też skoczne i pogodne, jakby samym swym rytmem chciały przekazać kolejnym pokoleniom, że świętowanie ważnych rocznic, to nie tylko okazja do zadumy, ale i radości. Zapraszamy wszystkich – młodych i starszych – którym w duszy grają marsze i ballady, piosenki legionowe i podziemne.
Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

„Skry Niepodległości” – ognisko na Rynku Włókniarek Łódzkich

Tuż po Śpiewankach Łódzkich  będziemy mogli spotkać się przy wspólnym ognisku zorganizowanym przez Łódzką Chorągiew Harcerek ZHR w ramach akcji “Skry Niepodległości”. Podczas tegorocznego ogniska na rynku Manufaktury będziemy mogli wspólnie uczcić tegoroczną rocznicę odzyskania niepodległości, poczuć ducha patriotyzmu oraz wspólnie usiąść przy ognisku, które jest tak ważnym symbolem.

Relacje z poprzednich lat