Piknik Niepodległościowy w Manufakturze

• Łódź, ul. Drewnowska 58, Manufaktura

Relacja 2017

Na naszej facebookowej stronie przygotowaliśmy galerię części zdjęć, ale zachęcamy do obejrzenia wszystkich – tak barwne wydarzenie uwieczniało kilku naszych fotografów.
KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ PEŁNĄ GALERIĘ ZDJĘĆ

Niebawem na naszym kanale na YouTube będziecie mogli znaleźć nagrania z Łódzkich Śpiewanek – zachęcamy: nie odkładajcie swoich śpiewników w kąt, ale również w ciągu roku róbcie z nich dobry użytek 🙂

Piknik Niepodległościowy

Pojazdy wojskowe, wystawy i ekspozycje, inscenizacje i występy na scenie. Tak w skrócie wygląda co roku Piknik Niepodległościowy. 11 listopada w Manufakturze zagoszczą harcerze, reprezentacje związków strzeleckich, grupy rekonstrukcyjne, strażacy, strażnicy miejscy i policjanci. W trakcie pikniku odbędą się nasze tradycyjne Śpiewanki Łódzkie.

VI Śpiewanki Łódzkie

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

VI Śpiewanki Łódzkie to zaproszenie do wspólnego muzykowania, nucenia, podśpiewywania i wyśpiewania piosenek, które stały się dla nas tożsame z patriotyzmem, wspomnieniem, historią. Są melancholijne i poważne, ale też skoczne i pogodne, jakby samym swym rytmem chciały przekazać kolejnym pokoleniom, że świętowanie ważnych rocznic, to nie tylko okazja do zadumy, ale i radości. Zapraszamy wszystkich – młodych i starszych – którym w duszy grają marsze i ballady, piosenki legionowe i podziemne.

Śpiewanki Łódzkie

„Skry Niepodległości” – ognisko na Rynku Manufaktury

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Tuż po Śpiewankach Łódzkich  będziemy mogli spotkać się przy wspólnym ognisku zorganizowanym przez Łódzką Chorągiew Harcerek ZHR w ramach akcji “Skry Niepodległości”. Podczas tegorocznego ogniska na rynku Manufaktury będziemy mogli wspólnie uczcić tegoroczną rocznicę odzyskania niepodległości, poczuć ducha patriotyzmu oraz wspólnie usiąść przy ognisku, które jest tak ważnym symbolem.

Ten punkt Pikniku Niepodległościowego jest dla harcerzy, harcerek, zuchów i zuchenek przygotowaniem do wspólnych obchodów setnejrocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Realizacja programu „Niepodległa 1918 -2018”  wpisuje się w najważniejsze zadanie dla naszej Ojczyzny – budowę więzi (połączonej z kulturą i kształtującymi ją doświadczeniami), poglądów oraz przekonań. Wartości, które zawarte są w prawie harcerskim, są podstawą budowania Niepodległej Polski.

Piknik Niepodległościowy 2017 – pełny program

• 11:00 rozpoczęcie
    • 11:00 przemarsz orkiestry PIPES&DRUMS z Częstochowy
    • 11:15 – powitanie przez konferansjera