Piknik Niepodległościowy w Manufakturze

• Łódź, ul. Drewnowska 58, Manufaktura

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Program Pikniku

Piknik Niepodległościowy

Pojazdy wojskowe, wystawy i ekspozycje, inscenizacje i występy na scenie. Tak w skrócie wygląda co roku Piknik Niepodległościowy. 11 listopada w Manufakturze zagoszczą harcerze, reprezentacje związków strzeleckich, grupy rekonstrukcyjne, strażacy, strażnicy miejscy i policjanci. W trakcie pikniku odbędą się nasze tradycyjne Śpiewanki Łódzkie.

VI Śpiewanki Łódzkie

VI Śpiewanki Łódzkie to zaproszenie do wspólnego muzykowania, nucenia, podśpiewywania i wyśpiewania piosenek, które stały się dla nas tożsame z patriotyzmem, wspomnieniem, historią. Są melancholijne i poważne, ale też skoczne i pogodne, jakby samym swym rytmem chciały przekazać kolejnym pokoleniom, że świętowanie ważnych rocznic, to nie tylko okazja do zadumy, ale i radości. Zapraszamy wszystkich – młodych i starszych – którym w duszy grają marsze i ballady, piosenki legionowe i podziemne.

Śpiewanki Łódzkie

Podamy niebawem 🙂