Piknik Niepodległościowy w Manufakturze

• Łódź, ul. Drewnowska 58, Manufaktura

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Program Pikniku

Piknik Niepodległościowy

Pojazdy wojskowe, wystawy i ekspozycje, inscenizacje i występy na scenie. Tak w skrócie wygląda co roku Piknik Niepodległościowy. 11 listopada w Manufakturze zagoszczą harcerze, reprezentacje związków strzeleckich, grupy rekonstrukcyjne, strażacy, strażnicy miejscy i policjanci. W trakcie pikniku odbędą się nasze tradycyjne Śpiewanki Łódzkie.

V Śpiewanki Łódzkie

V Śpiewanki Łódzkie to zaproszenie do wspólnego muzykowania, nucenia, podśpiewywania i wyśpiewania piosenek, które stały się dla nas tożsame z patriotyzmem, wspomnieniem, historią. Są melancholijne i poważne, ale też skoczne i pogodne, jakby samym swym rytmem chciały przekazać kolejnym pokoleniom, że świętowanie ważnych rocznic, to nie tylko okazja do zadumy, ale i radości. Zapraszamy wszystkich – młodych i starszych – którym w duszy grają marsze i ballady, piosenki legionowe i podziemne.

11:00 Przemarsz zespołu Pipes&Drums

11:20 Występ chóru dziecięcego ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Łodzi

11:40 Występ flażolecistów (ZHR)

12:00 Występ zespołu Pipes&Drums – koncert z elementami musztry

12:30 Pierwsza część Śpiewanek Patriotycznych (ZHR)

13:00 oficjalne otwarcie pikniku – wjazd dorożki z Marszałkiem Piłsudskim, część oficjalna, wspólne tańczenie poloneza.

14:00 – Wielkie Śpiewanie Patriotyczne – wspólny występ trzynastu chórów i zespołów wokalnych z regionu
łódzkiego.

ok. 14:30 – pokazy dynamiczne
14:30 Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej w Radomiu
– Pokaz interaktywny ,,Historia umundurowania Policji Państwowej w latach 1919-1939” (pokaz umundurowania
i wyposażenia, pokaz sylwetki policjanta ruchu ulicznego oraz sygnałów kierowania ruchem ulicznym, pokaz
pancerza Policji Państwowej oraz tzw. pozycji bojowych, pokaz policjanta w tzw. wyposażeniu
marszowym ,,Wrzesień 1939”)

14:50 Mundurowe Liceum Ogólnokształcące w Łodzi – Pokaz musztry, sztuk walki, uwolnienia zakładnika

15:20 Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej w Radomiu
– Pokaz interaktywny ,,Szkoła Obrony Powietrznej” (omówienie zasad skutecznego ostrzału samolotów
przeciwnika, omówienie budowy i funkcjonowania ręcznego karabinu maszynowego wz. 28 Browning na
podstawie przeciwlotniczej, nauka celowania do celów ruchomych, ,,strzelanie” z rkm przez publiczność)

15:50 Śpiewanki Patriotyczne – ZHR

17:00 Pokaz fajerwerków i zakończenie Pikniku.

(program podany za: http://www.manufaktura.com/events/40/4328/wydarzenia/vi_piknik_niepodleglosciowy)

Relacja 2016:

Relacja 2015: