IV Łódzki Bieg Niepodległości

• Łódź, Park im. Józefa Piłsudskiego

Organizatorem 4. Łódzkiego Biegu Niepodległości jest Klub Sportowy Alaska oraz Miejska Arena Kultury i Sportu w Łodzi, a partnerami Urząd Miasta Łodzi oraz Urząd Marszałkowski w Łodzi. Uczestnicy do pokonania będą mieć 5 km trasę poprowadzoną ulicami Łodzi z metą na Stadionie Miejskim przy Al. Unii 2.

Szczegółowe informacje dotyczące imprezy, w tym zgłoszenia do biegów dostępne są na stronie http://www.biegniepodleglosci.org.pl.

Tegoroczna odsłona Łódzkiego Biegu Niepodległości niesie za sobą wiele zmian, uczestnicy do pokonania będą mieli nowy dystans na nowej trasie.

– „W tym roku postanowiliśmy dokonać kilku zmian, aby uatrakcyjnić naszą imprezę. Nowy dystans jest możliwy do pokonania zarówno przez zaawansowanych jak i początkujących biegaczy” mówi Mariusz Kostrzewa Prezes Klubu Sportowego Alaska, dodając mamy nadzieję, że wielu mieszkańców województwa łódzkiego zdecyduje się na sportowe upamiętnienie 99 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

4. Łódzki Bieg Niepodległości to również biegi dla dzieci i młodzieży, organizatorzy przygotowali pięć kategorii wiekowych dla najmłodszych biegaczy, którzy na mecie otrzymają pamiątkowe medale.

– „Biegi dla dzieci budzą wiele emocji zarówno wśród startujących jak ich rodziców” mówi Bartłomiej Sobecki z KS Alaska, „dlatego podczas naszej imprezy nie mogło ich zabraknąć. Mamy też nadzieję, że dzięki udziałowi w Biegu Niepodległości dzieci będą pamiętać o tym, tak ważnym dla Polaków dniu.

Relacja z 2015 roku

Biegliście?

Posted by Tydzień Patriotyczny on 12 listopada 2015

Tak zapowiadaliśmy Bieg Niepodległości w 2014 roku: