Gra miejska „Dziś, jutro, pojutrze”

• Łódź, Stary Rynek

Relacja z gry 2017

Gra miejska na kilkaset osób, zaskakujące wyzwania w doborowym towarzystwie, dreszczyk emocji i rywalizacji, dzień spędzony aktywnie w różnych zakątkach Łodzi, historyczne ciekawostki, atrakcyjne nagrody – już nie możemy się doczekać!

WPROWADZENIE FABULARNE:

„DZIŚ-JUTRO-POJUTRZE”– jest to kryptonim programu ideowego realizowanego przez Szare Szeregi w latach 1939–1945.

Przed Waszym patrolem nie lada wyzwanie: szansa poznania i zrealizowania idei, jaka towarzyszyła Szarym Szeregom podczas drugiej Wojny Światowej! Zadaniem każdego z patrolu będzie zrealizowanie jak największej liczby zadań znajdujących się gdzieś na terenie miasta Łodzi, pech chciał, iż punkty zaznaczone są na mapie z roku 1942, co dodatkowo utrudni zadanie graczom.

Gra odbędzie się na trzech płaszczyznach.

• „DZIŚ” to walka z okupantem, pokrzepianie serc mieszkańców, niesienie pomocy potrzebującym.
  • W kategorii „JUTRO” czeka was szkolenie do ostatecznej walki, poznawanie tajników szpiegostwa.
  • Natomiast „POJUTRZE” to praca nad odbudową Wolnej Polski, pamięć o bohaterach i stawianie czoła nowym wyzwaniom jakie niesie świat.

Sprawdź czy podołasz zadaniom z jakimi na co dzień spotykali się harcerze z Szarych Szeregów!
Zobacz jak zmieniła się mapa miasta na przestrzeni lat!
Poznaj smak udanej ucieczki przed „łapanką”
Pokonaj z nami okupanta i nieś nadzieję Polakom!
Dołącz do Gry!

PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1. Każdy patrol otrzymuje pakiet startowy:
    • mapa
    • karta patrolowa
    • długopis
    • bon na posiłek
  2. Zadaniem każdego patrolu jest zrealizowanie jak największej ilości punktów zaznaczonych na mapie.
    UWAGA: punkty na mapie zaznaczone są czterema kolorami, każdy kolor odpowiada innej kategorii

• żółty – Dziś
    • czerwony – Jutro
    • zielony – Pojutrze
    • niebieski- zadania specjalne
  3. Na terenie gry możliwe są łapanki. W przypadku gdy osoba z patrolu zachowuje się podejrzanie może zostać złapana, w takiej sytuacji patrol ma obowiązek pokazać kartę patrolową, gdzie zostaną wpisane ujemne punkty.
  4. „X2”- jak pomnożyć punkty? Patrol, który dba o Polskę na wszystkich trzech płaszczyznach ma możliwość podwojenia zdobytych punktów.
    Zrealizowanie trzech zadań, każde z innej kategorii DZIŚ/JUTRO/POJUTRZE + zadanie specjalne powoduje pomnożenie sumy tych ocen razy dwa.
    UWAGA: inne kombinacje nie powodują pomnożenia punktów.
  5. Patrole nie mogą się rozdzielać.
  6. Punktowi zamykają punkty o godzinie 15:15.
  7. Ciepły posiłek wydawany jest w dwóch punktach między godziną 12:00-14:00
    • kategoria OPEN
    • kategoria HARCERSKA

PRZEBIEG GRY MIEJSKIEJ:

• 09:00-10:00- Czas na uregulowanie wpłat.
• 10:00-10:15- Rozpoczęcie gry, odprawa z patrolowymi.
• 10:15-15:15- Gra miejska.
• 15:00-15:30- Czas na dotarcie pod Pomnik Aleksandra Kamińskiego w Parku Staromiejskim.
• 15:00-15:50- Inscenizacja historyczna pt. „Rozbrajanie niemieckich żołnierzy i policjantów w Łodzi 1918” (wydarzenie otwarte dla wszystkich łodzian)
• 15:50-17:00- Przerwa (o 16:00 możliwość uczestnictwa w mszy świętej w kościele pw. św. Józefa przy ul. Ogrodowej 22)
• 17:00-17:30- Ogłoszenie wyników i oficjalne zakończenie.

REGULAMIN I ZAPISY:

1. Patrol liczy od 5 do 9 osób.
  2. Opłata od uczestnika wynosi 5 zł (w cenie: pakiet startowy, ciepły posiłek).
  3. Opłaty należy dokonać w godzinach 9:00-9:45 na Starym Rynku w Łodzi.
  4. Uczestnik gry powinien posiadać bilet upoważniający do korzystania z komunikacji miejskiej.
  5. Oficjalne rozpoczęcie gry przewidziane jest na godzinę 10:00 na Starym Rynku.
  6. Zakończenie gry odbędzie się o godzinie 15:50 pod Pomnikiem Aleksandra Kamińskiego w Parku Staromiejskim.
  7. Ogłoszenie wyników o godzinie 17:00 pod Pomnikiem Aleksandra Kamińskiego.
  8. Możliwość wzięcia udziału w Mszy Świętej (rozpoczęcie o godzinie 16:00 w kościele Św. Józefa Oblubieńca N.M.P. przy ulicy Ogrodowej 22.).
  9. Zgłoszenie patrolu odbywa się przez wypełnienie formularza przez patrolowego.
  10. Gra przeznaczona jest dla osób powyżej 11 roku życia.
  11. Dla najlepszych patroli w kategorii Open i harcerska przewidziane są nagrody.
  12. W przypadku gdy patrol składa się z harcerzy i osób spoza harcerstwa o wyborze kategorii decyduje większość (jeśli większość stanowią harcerze to zapisujemy się do kategorii harcerskiej i na odwrót). W przypadku gdy jest po tyle samo osób należy wybrać kategorię „Open”.
  13. Patrol w swoim zakresie musi być wyposażony w telefon z dostępem do internetu i aplikację „Czytnik QRcode”.

Formularz zapisów
Dołącz do wydarzenia na Facebooku!
Popatrzcie, jak było w zeszłym roku:

Relacje z lat ubiegłych: