[Łódź] Śpiewająco, wystrzałowo, biało-czerwono i radośnie – czyli już tradycyjnie

Tagi: , ,

Categories: Aktualności,Łódź

Od kilku lat łódzka Manufaktura w Narodowe Święto Niepodległości organizuje Piknik Niepodległościowy. Tydzień Patriotyczny jest na tym wydarzeniu od jego początków! To my w kolejnych latach proponowaliśmy niektóre z punktów pikniku, które przyjęły się tak dobrze, że trudno już sobie wyobrazić, że kiedyś ich mogło nie być – wspólne śpiewanie wszystkich zwrotek hymnu, tańczenie poloneza, wreszcie nasze Łódzkie Śpiewanki, przed którymi uczestnicy otrzymują śpiewniki.

Oczywiście co roku przygotowujemy też coś ciekawego w naszych namiotach. W ubiegłych latach nasz HOPR uczył pierwszej pomocy, w tym roku przygotowaliśmy interaktywną wystawę, w której mogliście dosłownie dotknąć historii harcerstwa. Dzieci zawsze z zainteresowaniem biorą udział w naszych grach i zabawach – bo już maluchy wiedzą, że najciekawiej jest coś samemu poznawać, robić, niż tylko biernie oglądać np. w telewizji.

Piknik Niepodległościowy jest szczególnym wydarzeniem także z innego powodu – tworzy go naprawdę wiele organizacji. Dzięki temu jest tak różnorodnie, kolorowo i radośnie. Doświadczamy, ze wszyscy jednakowo cieszymy się z Niepodległej i chcemy podzielić się też tą radością z innymi. I szybko mróz i deszcz (w poprzednich latach) albo grad (to w tym roku) pozostają tylko wspomnieniem, bo serca są rozgrzane!

Ostatni Piknik Niepodległościowy zawierał jedną szczególną nowość – ognisko harcerskie. Podczas niego łodzianie mogli dalej śpiewać patriotyczne piosenki, zaś zuchenki i harcerki zmagały się zadaniami dotyczącymi patriotyzmu. Od rana wspominaliśmy 99. rocznicę odzyskania niepodległości – tym wieczornym ogniskiem rozpoczęliśmy świętowanie setnej rocznicy. Tradycyjny pokaz biało-czerwonych fajerwerków zakończył nasze spotkanie.

W tym roku pomimo niezbyt sprzyjającej pogody frekwencja była wyższa, niż w ubiegłym roku – dziękujemy Wam za obecność i współtworzenie naszego świętowania 11 Listopada!

Na naszej facebookowej stronie przygotowaliśmy galerię części zdjęć, ale zachęcamy do obejrzenia wszystkich – tak barwne wydarzenie uwieczniało kilku naszych fotografów.
KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ PEŁNĄ GALERIĘ ZDJĘĆ

Niebawem na naszym kanale na YouTube będziecie mogli znaleźć nagrania z Łódzkich Śpiewanek – zachęcamy: nie odkładajcie swoich śpiewników w kąt, ale również w ciągu roku róbcie z nich dobry użytek 🙂