[Łódź] 3, 2, 1… zaczynamy po raz ósmy!

Categories: Aktualności,Łódź

Wydaje się, jakbyśmy się spotkali zaledwie chwilę temu, aby podsumować Tydzień Patriotyczny 2016… Za nami czas burzliwych dyskusji, dzielenia się pomysłami, wytężonej pracy, prób, zakupów i nieprzespanych nocy. Ale z niemalejącym zapałem odliczamy dni (a właściwie już tylko godziny) do kolejnych wydarzeń. I już nie możemy się doczekać spotkań z Wami!

– To jeden z ulubionych tygodni w roku! – pisze na Facebooku Matylda. – Rokrocznie najbardziej wyczekiwany tydzień roku w moim kalendarzu! – potwierdza Magdalena. – Polecam zarówno ze strony uczestnika, jak i organizatora – zapewnia.

Co nas motywuje do działania? Przede wszystkim świetna atmosfera! Wiele okazji do poznania nowych osób, wymiany uśmiechu i gestów życzliwości. I nieważne, czy w tłumie na śpiewankach ktoś obok fałszuje, a gra planszowa kończy się przegraną – tu wszyscy czujemy, że budujemy coś dobrego, co później wspomina się latami.

Oczywiście, wielu wśród nas jest harcerzy, strzelców i członków innych organizacji, które od razu kojarzą się z patriotyzmem. Ale okazuje się, że w ciągu lat udało się też „zarazić” Tygodniem Patriotycznym zwykłych mieszkańców naszego miasta.

– Gdyby mi ktoś kiedyś powiedział, że będę z uśmiechem czekać na ten Wasz Tydzień… – dzieli się z nami pani Ola, która od kilku lat pomaga nam wraz z synem Michałkiem – Sama nie miałam nigdy wcześniej nic wspólnego z harcerstwem – dodaje.

– Nigdy nie byłam harcerką. W 2011 roku trafiłam na ogłoszenie o Tygodniu Patriotycznym w jakiejś gazecie – wspomina Agnieszka. – Poszłam na dwa wydarzenia, zauroczyłam się atmosferą, jaka podczas nich panowała i w kolejnym roku już śledziłam dokładnie zapowiedzi organizatorów. Później przesłałam kilka zdjęć zrobionych podczas III edycji Tygodnia i… od maila do maila… w 2013 roku już pomagałam oficjalnie. I niezmiennie moje życie w listopadzie kręci się wokół tej akcji – dodaje.

– Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie – trafnie chyba podsumowuje na naszym Facebooku Aleksandra.

A Wy pamiętacie jeszcze, jak trafiliście pierwszy raz na Tydzień Patriotyczny? Która to była jego edycja? Podzielcie się wspomnieniami!

Do zobaczenia!