Inscenizacja historyczna i gra miejska w Gorzowie

Categories: Aktualności,Gorzów Wielkopolski

Harcerze ZHR Gorzów, oraz grupa rekonstrukcyjna Gryf zapraszają na inscenizację historyczną odbicia z rąk UB żołnierzy AK.

Inscenizacja otwarta jest dla wszystkich mieszkańców Gorzowa.

Wszystko już w najbliższą sobotę o godz. 11  –  na ul. Obotryckiej 16 – tuż pod starym budynkiem  Miejskiej Komendy Policji.

Zapraszamy !

Inscenizacja poprzedzi grę miejską, na którą pozostały ostatnie wolne miejsca aby się zgłosić. Nagrody ufundował Instytut Pamięci Narodowej.

Gorzowski Szczep Przystań należący do Gorzowskiego Obwodu ZHR w ramach Tygodnia Patriotycznego organizuje grę miejską i inscenizację historyczną.

gra_gorzowW grze może wziąć udział każda grupa złożona od trzech do sześciu osób, w której uczestnicy mają pisemną zgodę rodziców lub pełnoletniego opiekuna. Niezbędne jest także zgłoszenie grupy za pomocą specjalnego formularza na stronie: http://23gdh.pl/gra/ 

Po zgłoszeniu grupa otrzyma  potwierdzenie mailem o kwalifikacji na grę wraz z jej dokładnym miejscem rozpoczęcia. Zapraszamy delegacje uczniów gorzowskich szkół średnich i gimnazjów oraz mieszkańców naszego miasta mogących uczestniczyć w niej całymi rodzinami.

Gra odbędzie się w dn. 9.11.2013r. o godz. 11 niezależnie od pogodyStart  zapoczątkuje inscenizacja historyczna na ul. Obotryckiej 16 – tuż pod starym budynkiem  Miejskiej Komendy Policji. Punkty gry zlokalizowane są  w centrum Gorzowa a jej zakończenie przewidujemy na godz.15. Wszelkie informacje (zapisy, regulamin) dostępne są na stronie http://23gdh.pl/gra/  

Fabuła gry zawierać będzie różne wątki historyczne m.in. losy Żołnierzy Wyklętych oraz poruszy powojenne losy Gorzowa właśnie pod kątem oporu wobec władzy ludowej.

KOORDYNATOR GRY-Artur BONKOWSKI 510 017 422 lub 607 568 578

Dodaj komentarz