Akcja Flaga

Categories: Aktualności,Łódź

Od dnia 10 kwietnia 2004 r. (dzień wejścia w życie ustawy z 20.02.2004 o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej) każdy może legalnie wywieszać flagę narodową nie tylko z okazji świąt państwowych, narodowych czy lokalnych, ale także z okazji uroczystości i wydarzeń z życia prywatnego!

flaga

Flaga jest to bardzo ważny element naszej historii i tradycji. Praktycznie od zawsze towarzyszy nam w najważniejszych wydarzeniach z dziejów naszego kraju. Jest i zawsze była obecna przy różnego spotkaniach wagi państwowej, bitwach czy sojuszach.

Jest to symbol, który tworzy nasz naród unikatowym i niepowtarzalnym. Symbol dzięki któremu przy okazji zerknięcia w jego stronę powinniśmy przypominać sobie jaka była nasza historia i jak cenny wśród nas jest patriotyzm i dbanie o idee jakie naniosła historia.

Weź udział w wydarzeniu „Akcja Flaga”!

W Łodzi już 3 listopada będziecie mogli nabyć flagi od harcerek i harcerzy, którzy będą z nimi obecni w wielu miejscach na terenie miasta. Masz niesamowitą okazję pokazać światu jak ważna jest dla Ciebie świadomość historyczna.

Miejsca gdzie można nabyć flagi:

– Kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbę
– Kościele NSJ
– Kościele św. Marka
– Kościele św. Antoniego
– Parafii św. Jana Ewangelisty

Oprócz tego można je nabyć również podczas wydarzeń organizowanych w ramach Tygodnia Patriotycznego.

Masz już flagę?

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i zachęć innych – niech 11 Listopada cała Polska będzie biało-czerwona!